מאמרים

הפסיכולוגיה של הנשמה: מבט חדש על מושג הפסיכופתולוגיה

אפיזודה פסיכוטית שהיא מחוץ לספקטרום המאורגן היא, על פי ראייתי, מצב של רגרסיה נשמתית לליבת המקור, למציאות כאוטית- אקראית, שאינה מחויבת לסדרים ליניאריים מוכרים. מציאות כאוטית היא בעלת מרחב תנועה הרבה יותר גדול מאשר זו הלא שסדורה באופן ליניארי, שם הנשמה יכולה לנוח כי היא מבטאה את הארגון שלה בשדה פחות נוקשה, שפועלים עליו כוחות בעלי רמת דחיסות פחותה. מציאות כזו פחות דורשת ממנה סנכרון עם ארגון מחייב, שם הכל חוזר להיות יותר אפשרי.

קרא עוד »

INTERNATIONAL JOURNAL OF TRANSPERSONAL STUDIES > Vol. 27 (2008) > Iss. 1 Liora Birnbaum, Ph.D, Private Practice: Hod Hasharon, Israel liorachannel@gmail.com Aiton Birnbaum, Psy.D Private

קרא עוד »

Connecting to Inner Guidance: Mindfulness Meditation and Transformation of Professional Self-Concept in Social Work Students Liora Birnbaum, Ph.D. Hod Hasharon, Israel www.yehova1.co.il liorachannel@gmail.com Published: 2005,

קרא עוד »

האם כוחות היקום הלא נראים מסייעים לעולם להתפתח?  אנרגיה אפלה וחומר אפל בשרות האבולוציה של התודעה

שאלה בסיסית שמלווה את החיים האנושיים וכעת עוברת מהפך : לאיזה קול אני מקשיב? בעולם שבו החיפוש אחר הטראסאדנטלי מתרחב והולך, ראוי לשאול גם: באיזה אופן אני מקשיב?

קרא עוד »

מי מפחד מתקשור? מבט אינטגרטיבי על יכולת התודעה לשוחח עם היקום

מאמר זה מהווה ניסיון חלוץ להסביר את התופעה, בה התודעה האנושית משמשת כלי לחקירת טבע המציאות הטראנספרסונלית, שמצויה מעבר לתפישת החושים, ולהציגה ככישור אנושי זמין לכל. הוא דן בקשיי הממסד המדעי והאקדמי להתמודד עם התופעה, ומביא עדויות לכך שהמדעים השונים (פילוסופיה, פיזיקה, פסיכולוגיה) בדרכם תומכים בקיומה של מציאות טראנסדנטאלית המצויה עימנו בקשר.

קרא עוד »

עמדת סטודנטים לע"ס בישראל ביחס לשילובה של רוחניות כמרכיב בתכנית הלימודים הפורמאלית (2006)

מסתמן פער גדול ומעניין בין ישראל למדינות כמו ארה"ב וקנדה, בכל הקשור לאופן שבו מאמצת האקדמיה את התחום הרוחני בהוראה ובמחקר בבתי הספר לעבודה סוציאלית. סקר האקלים הרוחני, שנערך במסגרת המחקר גילה כי בכל המוסדות שנחקרו, יותר ממחצית הסטודנטים דיווחו כי רוחניות היא חלק אינטגראלי מחייהם.מרבית הנשאלים דיווחו כי מידת חשיפתם לתחום הרוחניות במסגרת לימודי עבודה סוציאלית היתה מועטה ביותר,

קרא עוד »

אוטיזם- דרך של הכשרה פנימית

נשמה המגיעה עם הסכמה למקצבים איטיים ודחוסים כאלו, היא נשמה המבקשת להכיר בערכה של המציאות הפנימית, להעדיף אותה, ליצור שלם בתוכה ואף לחוות שתי רמות של התייחסות: רמת התייחסות מתקשרת ומקושרת, ורמת התייחסות פנימית "מנותקת". ישנם מצבים לא מעטים שנשמות, שבאו כפורצות דרך בתחומן, בתחומים מדעיים או בתחומי אמנות, חוו פרק זמן לא ארוך קודם לכן פעימה אוטיסטית, וזאת כדי לאפשר את רמת ההכרה במסוגלות היחידנית, באוטונומיה וביכולת ליצור עולם פנימי בעל משמעות שנזקק פחות לאישורי הסביבה.

קרא עוד »

הקשר בין תופעת האפילפסיה ותנועת כדור הארץ ממימד למימד

לפעמים המוח שלכם מייצר "קצר חשמלי" שמתבטא בהתקף אפילפטי. האונה הימינית היא זו שמסמנת למוח כי "יש צורך בקצר". מכיון שזוהי אונה השראתית, "חסרת זמנים", חסרת תכלית, סדר וארגון מובנים. היא מעגלית ומאפשרת, ויכולתה להחליף אנרגיה עם היקום שונה מהאונה השמאלית. לאור אלו, היא היחידה שיכולה לסמן על קצר אפשרי.

קרא עוד »