שיטת בירנבאום- הפסיכולוגיה של הנשמה

שיטת בירנבאום לפסיכותראפיה טראנספרסונאלית : מדובר בפסיכולוגיה חדשה: הפסיכולוגיה של הנשמה (Soul Psychology)

בדיעבד הבנתי, שהתפתחה לה שיטת טיפול ולימוד שסובבת כספיראלה סביב הבנת גרעין ה"עצמי" שבא לטיפול. הבנתי שמי שבא לטיפול הוא לא רק אני יחידני ומובחן אלא "עצמי" רחב ועשיר, שהוא בעל התנסויות וחוויות נרחבות, שלעתים הן תומכות ולעתים הן סותרות את התפישה העצמית הנוכחית. הבנתי שיושב מולי "עצמי" שמה שהוא יוצר ובורא הם ביטוייה של אלוהות, אך בשל השכחה הוא לא זוכר איך להצעיד את עצמו קדימה ולהשתמש נכון בחוקי המציאות. 

הבנתי גם, שצריך "להזכיר" לאנשים איך למצוא את החלק שמוביל מבפנים, ובעיקר צריך להזכיר להם את חירותם. כולנו עברנו דרך מעברי חיים רבים מאוד, במסגרתם "למדה" הרוח לנשב בתוך מסגרות מגבילות, כאילו שכחה את יכולתה לפרוץ. 

בכל אחד מאיתנו מפעמת רוח בעלת היבטים אישיים (נשמה). כל נשמה בוחרת לה מופע אנושי דרכו היא מתפתחת. זו האישיות.

שיטת עבודתי משלבת בין המומחיות שלי, רבת השנים, בפסיכותרפיה המוכרת, לבין מומחיותי בצירת קשר עם היקום (תקשור) ובהבנת האופן בו מתרקמת מציאות בשיתוף עם הפרט. איך יוצרים בני האדם את מציאות חייהם? איך להבין את ארועי החיים ואזו שפה מדבר היקום דרך מערכות יחסים, ארועים, התרחשויות וכדומה.

לאורך השנים פיתחתי גוף ידע סביב " הפסיכולוגיה של הנשמה",. אלו הם תהליכי הרוח שמתרחשים טרום התגשמות בחומר ותוך כדי החיים הארציים. זוהי פסיכולוגיה שונה בשל היותה מעוגנת במטאפיסיקה ובאלכימיה. כלומר, הבנת העולם הרגשי האנושי אינה מסתכמת בשיטות או תיאוריות פסיכולוגיות מוכרות אלא מסתייעת במשמעויות הסמויות העומדות מאחורי תהליכים שונים של הפרט ושל הכלל.

שיטתי אינה עוסקת רק בחיבור שבין המציאות העכשוית לתולדותיה של הנשמה, היא במקביל מחברת בין מציאות פרטית לזו הקולקטיבית: הארצית ואף היקומית. אנשים בטיפול פרטני או במסגרת קורסים שונים, מבינים לעומק איך המתרחש בתוכם ובחייהם קשור לתהליכים שעוברת הפלנטה כולה ואף מעבר לכך. זו שיטת עבודה מעגלית- הקשרית, שרואה את הפרט וחייו על רצף ספיראלי ולא על רצף ליניארי.

עבודתי מלמדת את חוקי היקום ושופכת אור אחר על מושג המציאות ומתוך כך- על איך להבין את מציאות החיים. לדוגמא: הפסיכופתולוגיה, המוכרת כאוסף התוויות וסימפטומים שמארגנים התנהגויות שחורגות מהקונצנזוס ה"בריא או הנורמטיבי", מוצגת דרך הפסיכולוגיה של הנשמה אחרת לגמרי כשכל "הפרעה" או "חריגות" מובנים על רקע התפתחות הנשמה ומטרותיה, ואיך היא משתמשת באישיות לצרכים אלו.

לקרוא עוד על עבודתי: מאמרים

להמלצות וחוות דעת 

"אני מוצאת את הפגישות שלי עם ליאורה כחוויה, כמסלול של פנסים שבכול פעם נדלק לו עוד אחד שמאיר עוד פרט בחיי, בחיי הרגש וההוויה שלי, שמאפשר לי להביט על הדברים שאני עושה, חווה וחושבת בדרך חדשה ולהבין את התנהלותי, את הבחירות שלי והפחדים שלי באור אחר.

אני שמחה ומאושרת על כי אני יכולה היום לסמוך על עצמי, ועל כי אני חשה את החיים כמתנה אחת גדולה ומופלאה…..מה הייתי עושה בלעדייך…." (רעיה, פסיכולוגית).

למידע נוסף אודות טיפול אישי לחץ כאן

תגים של Technorati:‏ ,,,,,,,