אודות

דר' ליאורה בירנבאום מפתחת שיטת בירנבאום לפסיכותראפיה טראנס פרסונאלית.

שלום, שמי ליאורה.

תפישת העולם שלי היא אינטגרטיבית ורואה מציאות במימדים וברבדים שונים שלה.

כן, אני יכולה לשוחח עם מגוון ישויות מדריכות, המעבירות מידע מדוייק ונרחב בנושאים שונים.

כן, אני יכולה לראות את היבטי הנשמה השונים, ההיסטוריים, הרגשיים, האלוהיים, וכן, אני יכולה לשוחח עם הנשמה של היושבים מולי (וגם אלו שלא).  

מכאן הדרך לפיתוחה של שיטת עבודה חדשה הייתה מתבקשת ובלתי נמנעת.

אפשר לומר שייחודיות עבודתי באה לידי ביטוי בשילוב שבין הפסיכולוגיה של האישיות לפסיכולוגיה של הנשמה והשאיפה ליצור חיבור בין אנושיות להשראה אלוהית (המצויה בכולנו).

"רדיו סול"– על השילוב שבין תקשור וטיפול, הפסיכולוגיה של הנשמה, ועוד.

 

למרות התרחבות תופעת התקשור בעולם, רבים עדיין מפקפקים ביכולת התודעה לשוחח עם היקום או ביכולת האנושי להיות קשוב ליותר ממציאות אחת. המאמר הבא ("מי מפחד מתקשור- מבט אינטגרטיבי") עשוי לספק הסבר אינטגרטיבי ואף מדעי לתופעה זו.

אני לא מתקשרת מלידה.
בילדותי לא שוחחתי עם ישויות, נשמות או עצים, אולם תמיד חשתי בתוכי משיכה בלתי מוסברת לבלתי מוחשי…מה שעמד בניגוד גמור להיותי אדם מאוד רציונאלי ושיטתי. התפתחתי בתחום הטיפול ובאקדמיה וקיבלתי "חינוך מדעי" מסורתי לכל דבר.

המהפך החל כשנחשפתי לספריו של קריון, ופשוט "בלעתי" אותם אחד אחר השני. היה לי ברור, ללא כל הסבר "מדעי" או שכלתני, כי הדברים שרירים וקיימים. המשך הדרך כמו נסללה מאליה- מזמינה וברורה.

היום, לאחר כעשרים שנות פעילות מקצועית בבריאות הנפש אני מציגה את עבודתי ככזו שעוסקת בטרנספורמציה של הרוח.

כמטפלת אני דוברת את "שתי" השפות. הארצית והקוסמית (אקדמיה ורוח). כמתקשרת אני מעבירה מידע אישי וכללי עכשווי, הזמנים פשוט השתנו.

שיטת עבודתי המיוחדת באה לידי ביטוי בעבודתי הטיפולית כמו גם בקורסים אותם אני מלמדת. שיטתי מביאה את האדם ליכולת היכרות מעמיקה עם חלקי ה"עצמי" הרחבים ביותר שלו, אותם הוא פוגש במהלך העבודה.

זו הנשמה שמגיעה "לטיפול זוגי" יחד עם האישיות- מה שמאפשר ליצור שינוי ברבדים העמוקים ביותר של ה"עצמי".

רכשתי את היכולת לחבור אל נשמת היושב מולי ולהעביר אליו מידע רב מימדי על פי נושאים שונים כך שנוצר רצף ספיראלי שעונה על השאלה: מי אני?  ואיך משתלב המידע שנמסר בחיי הנוכחיים?

סייעתי לאנשים רבים להבין ולהתמודד עם סיטואציות חיים בלתי מובנות, מבלבלות ומפחידות. אני ממשיכה לעזור לאנשים לערוך את השינויים הרצויים בחייהם, לא רק בשל הדיוק ומרחב המידע שמועבר להם בתקשור אלא מפני שהשינוי המתחולל נוגע בשורש ה"עצמי": הנשמתי,אישיותי והתאי.

כך ניתן למצוא את החירות ולדעת את החופש

תחילת הדרך

התחלתי את דרכי המקצועית כמטפלת פרטנית , זוגית ומשפחתית. הכשרתי הפורמאלית כללה:

  • תואר ראשון בפילוסופיה וחינוך.
  • תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית.
  • לימודי תעודה להסמכת מטפלים משפחתיים.
  • דוקטוראט בפסיכולוגיה.

(קרא רזומה אקדמאי מלא)

לימודים אלו, שנתפרשו על פני תחומי ידע נרחבים אכן היוו תשתית בסיסית רחבה למה שידעתי על תהליכי טיפול ושינוי פרסונאליים.

אף אחת מהמסגרות הטובות הללו לא חשף אותי לאפשרות שמתקיימים תהליכים, אינטראקציות ומשמעויות בחיי בני האדם שהם טראנס-פרסונאליות, כלומר, שהן פרי דיאלוג שמתקיים בין טבענו האישיותי והמתחלף, ובין אופיינו הנשמתי הנצחי; דיאלוג שמבטא חלק מהאתגרים ההתפתחותיים שלנו.

בשנותי באקדמיה, עסקתי בהוראת הטיפול והדרכת סטודנטים לעבודה סוציאלית תוך שאני משמשת בתפקידי ניהול בכירים. פרסמתי מאמרים רבים, בינהם מאמרים (להכניס קישור למאמרים) על שילובה של מדיטציית תובנה (מיינדפולנס) בהכשרת סטודנטים, מיומנות שרכשתי בתאילנד, ארה"ב והודו.

פעילותי כיום

בכל אחד מאיתנו מפעמת רוח בעלת היבטים אישיים (נשמה), ומזה מספר שנים שאני עוסקת בטיפול והוראה שמטרתם הרחבת ידיעת ה"עצמי": על המהות, האופי והתכניות של הנשמה, ועל האופן בו היא קשורה לאלוהות הבוראת.

במקביל אני מעבירה את דבריו של יהוה באמצעות האתר, בקבוצות ובהרצאות- על פי בקשתו.

במהלך העבודה, נחשפים הקשרים הסמויים שבין הנשמה, האישיות והיקום. חשיפה זו מתאפשרת בעזרתן של ישויות מדריכות, המסייעות בידי להיות מדויקת וממוקדת ככל שניתן, את זאת אני עושה באמצעות תקשור.

זהו הגשר בין שמיים וארץ.

השילוב שנוצר, בין תודעה חדשה ומודעות פנימית מפגיש בני אדם עם האפשרות לממש מהות, שהיא מעבר לאישיות השכלית והרציונאלית, מהות שמרגישה ויודעת.

תפקידי, כפי שאני מבינה אותו, הוא ללמד על החירות, החופש והאוטונומיה של ה"עצמי".

אם כהיבט אינדיוידאלי של הרוח או בהיבט אחדותי – קולקטיבי שלה.

אני מלמדת תקשור בקורסים שלי לא מפני שזה טרנד מתפתח…אלא מפני שאני מאמינה שאדם שלם הוא אדם שער לחלקיו השונים, ער לתודעתו ולומד לקשר בין הללו.

בקורסים שאני מלמדת נמסר מידע מיוחד על הזמנים הנוכחיים, על השינויים המתרחשים בנו וסביבנו ועל הקשר הפרטי והקולקטיבי שלנו לאלוהים ולאלוהות.

מידע זה אינו מצוי בתכנית הלימודים של אף מסגרת לימודים פורמאלית. הוא לא ניתן לאיתור באנציקלופדיה או באינטרנט. הוא מצוי ביקום, ובזיכרונה וידיעותיה של הנשמה,

ובהסכמתה ניתן לחשוף אליו את האדם