מהו תקשור

התקשור הנו תעלומה המרתקת אנשים זה אלפי שנים. 

הוא מאפשר טעימה מדברים שהם מעבר למגבלות החיים הגשמיים שלנו. למאמר "מי מפחד מתקשור"

בשנים האחרונות קיבל התקשור משמעות מיוחדת שקוסמת לאחדים ובעיני אחרים היא מסתורית עוד יותר. ליכולות התקשור שלנו השפעה עמוקה על חיינו, על תפישת עולמינו ועל חייהם של הסובבים אותנו.

בתקשור יש רמיזה מיוחדת לשידור משהו שבא מעבר לעצמי האישי של המתקשר, שכן הוא מעלה מידע שאינו חלק מהשכלתו או התנסויותיו, עם זאת באופן זה או אחר, תקשור הוא למעשה תהליך טבעי שכולנו עוסקים בו. בעצם, מספר סגנונות התקשור זהה למספר האנשים שחיים פה.

באינספור אופנים אנו הננו ערוצים של רוח, של רעיונות ושל משאבים שמקורם מעבר לאישיות המודעת שלנו.

האקולוגיה מלמדת אותנו שהחיים כולם מקושרים. אנרגית אור השמש, האטומים באוויר, המולקולות של הצמחים ובבעלי החיים מתמחזרים כל הזמן ביניהם: החיים הם כוליות מורכבת.

אף שאנו מהופנטים בידי חושינו להאמין בעולם החומרי בלבד, האנרגיה היא הממשות האמיתית.

מהות טבעינו היא אנרגטית, היא רוח לא חומרית. אנו ערוצים של אנרגיה אלוהית- זהו המסר של המיסטיקה ושל הדתות כולן ומתקשרים בני תקופתינו פשוט חוזרים עליו.

אנרגיות מהקוסמוס תמיד מגיעות לכדור הארץ ואנרגיות מכדה"א תמיד מתרוממות אל הקוסמוס.

כך, האנושות יוצרת את הגשר בין הארץ לשמיים ובין השמים לארץ.

גרסאות של תקשור היו קיימות מאז ההיסטוריה הכתובה. שמאניים ומרפאים קדומים יכלו ליצור קשר עם עולם הרוח, ספר המתים המצרי, במקורו לפני 5000 שנה, מפרט את יכולתה של הנשמה לעזוב את הגוף הפיסי וליצור קשר עם הרוח. הסינים, בסביבות 2000 לפנה"ס פיתחו את לוח האואיג'י, באמצעותו יצרו קשר עם עולם הרוח ואף אצלנו, בתנ"ך, (כמו גם בברית החדשה) ישנם תיאורים רבים של תקשור באמצעות נביאים (ג'ון קלימו: תקשור). היום- כל מי שמרפא באמצעות רייקי, תטא הילינג, וכדומה- משתמש בערוץ תקשור.

 הדרך הפרטית שלי אל תקשור

נסללה בהמשך למסלול חיים מאוד "ארצי" ואקדמי. הכרתי את עצמי כאדם מאוד אנליטי, רציונאלי ופרקטי, שרגליו נטועות היטב באדמה ובמציאות, או, מה שסברתי שהיא המציאות.

ספר אחד שנפל לידי "במקרה" (זמני הקץ- קריון) שינה את חיי…הוא העלה אותם על נתיב של תהייה, חיפוש, חקרנות וסקרנות. מהי באמת המציאות? מה עוד יש שם, חוץ מאיתנו ועם מי יש לנו קשר? בשלב זה עסקתי במדיטציה (מיינדפולנס) באופן עקבי. ובשקדנות האקדמית (האופיינית לי), למדתי והתנסיתי עוד ועוד…

המעבר ממצב תודעה מדיטטיבי למצב תודעה מתקשר היה, בעבורי, טבעי וברור. אני שאלתי שאלות…ומישהו פשוט ענה…אני ביקשתי "הוכחות" ומישהו שם נענה. אומרים שאנשים שפונים לנתיב רוחני חשים כאילו אין דרך חזרה..כך חשתי גם אני, נסחפתי קדימה כאילו הדבר חזק ממני.

השלב הטבעי הבא היה שילובן של ההתנסויות החדשות שלי בעבודתי, ואז השמיעה הרוח את קולה באופן מובחן: החלו להופיע ישויות שונות בתודעתי, כל אחת עם אפיון, תחום ידע וסגנון אישי שונה. הן סיפרו לי על ההסכמה הנשמתית שלי לחבר ולגשר בין שמיים וארץ באמצעות עבודתי כמורה, כמטפלת וכמתקשרת.