יהווה על סדר חברתי , שליחותו של עם וגלעד שליט

בוקר טוב

אני יהווה
נפתחה לה שנה אזרחית חדשה, שנת אזרחות העולם, שנת השוויון ואריכות הימים, המיועדת לכל אלו אשר הסכימו לעבוד על פני הפלנטה ולהצמיח דרדרים לפרחים ושדות יבשים לשדות ירוקים. אלו שהסכימו לראות בין העננים את קרני השמש, שהסכימו להיות כאן גם ברגעים הקשים, ברגעי המעבר, ברגעים שבהם נמדדת איכותו של עם שיודע את דרכו ומבקש לפלס לעצמו דרך. אני מתכוון לייחד את דברי הנוכחיים אל עם העבריים, אל אלו ששוכנים בארץ ישראל בעת הנוכחית. אלו שחווים תקופה שבה הכול מטלטל, שלל שאלות קיומיות, כאילו כל מהמורות החיים, בתחומים השונים, נערמים הם אחד על אחד. וקשה למצוא שקט, קשה למצוא נווה מדבר, שבו אפשר להניח את הראש ולשקוט ארבעים שנה.

לא אלו הם השנים של המנוחה: אלו השנים של ההבנה, התושייה והמעשה. רבים מרגישים את הטלטלה הזו בכל רמ"ח אבריהם… כאילו מושכים הם בקצה חבל ומבקשים להיוותר על אדמה מוצקה מוכרת וידועה, ומצד שני כאילו נמשכים הם מצידו השני של החבל אל ארץ לא זרועה לא מוכרת, חדשה, כאילו הפחד הוא זה שנותן את אותותיו והחשש מן העתיד ומן הלא נודע ומ-לאן יפנו הדברים… החשש כאילו מנווט. מתקשים אתם לייצב את חייכם ולדעת היכן לנטוע יתד.
עם זה שלכם מסכים בשנה הזו לקחת על עצמו את ברירת המחדל של הקיום האנושי כאשר על פניו נראים הדברים כבלתי אפשריים. אירוע רודף אירוע, שחיתות מכה אחת אחר השנייה, סימני שאלה לגבי נכונות הדרך, אי ודאות בקשר להנהגה, בקשר לאלו שעומדים ומנחים את העם ואת האומה. שאלות כלכליות אשר נותנות אותותיהן… הקושי לייצב סדרי חוץ וביטחון, הרצון העז להגיע אל המנוחה והנחלה ואל השקט ואל השלווה.

ההסכמה לחיות את ברירת המחדל בשנה הקרובה אומרת כי עם אשר ידע לנוע 40 שנה במדבר, ידע ללקט מזון ולהרוות צימאון, ידע לעקוב אחר מנהיגות נבחרת ולקבל אל ידיו דיברות קדושות- הוא עם אשר יודע דרך חתחתים והסכים לעמוד על מקומו, ולמצוא גם בזו הפעם את הדרך קדימה אל ההצלחה ואל הארץ המובטחת.
פעם נוספת אתם מסכימים להוות את האור שבקצה המנהרה ואת עמוד האש… לא רבים מכם יודעים את ההסכמות הנשמתיות שלהם, ואני אומר- זוהי שנה משמעותית: האופן שבו אתם תתלכדו לכלל עם ואומה מאחורי החלטות והסכמות, ינווט לא רק את דרככם שלכם אלא אף דרכו של עולם, דרכן של אומות אשר מלכתחילה בהסכמות היקומיות נושאות אליכם עיניים.

אמנם זה כה פופולארי לשפוט אתכם ואת האופן בו אתם מתנהלים, וגם נכון כי לא תמיד הבחירות שלכם מוצלחות הן במיוחד. עם זאת אתם מחויבים אל דרך של הובלה ושל הארה. דרך שמאפשרת עם הקושי והטלטלה חיבור של רוח וחומר, של הגשמי והרעיוני, של הפילוסופיה עם המציאות ושל הצורך והנחיצות לנטוע יתד עד אשר אתם נותרים נשענים על סלע איתן- סלע קיומכם.
אני אמשיך ואמסור מידע כמתבקש ממני בכל פעם מחדש. הפעם אני בוחר להתייחס לסוגית השבי, אל סוגית זה אשר מצוי בשבי מזה ארבע שנים, ואשר בשלו הארץ רועשת, כאילו מרד חברתי מתבשל לו במחשכים לגבי החופש אשר נמנע וניטל מזה האיש. אומר לכם כעת: אם אתם מסכימים להובלה רוחנית, ואם אתם מסכימים לשמוע את הדברים- אלו מכם אשר מפתחים אמון ולא מאבדים אותו בקשר שלכם עימי, אלו מכם שמסכימים לשמוע כי חזרו הזמנים כי אני משמיע את קולי דרך מתווכים ודרך קולות מעבירים מתקשרים. אלו מכם שמאזינים לדברים ומקבלים אותם- ישמיעו וישמעו.

עליכם מוטלת החובה לעשות כל מה שאפשר, כדי שהחופש, החירות ויכולת ההנהגה הפנימית ישובו אל זה שמצוי בשבי. אתם סופרים קולות, אתם סופרים ראשים ומתעסקים עם שיקולים ביטחוניים. לכל אלו שמנהלים את דרככם יש הרבה מאוד מה לומר על השיקולים, לכאן ולכאן, בעבור היכולת לשחרר את האיש הזה. לאלו שמצויים בהנהגת המדינה יש דרכים משלהם, לא רק לשמור על מעמדם ועל הקואליציות הפרטיות שלהם ואין הם מהססים להשמיע קולם ברמה, וקולותיהם לעיתים קרובות מונעים גם הם מן הפחד. אני אומר את דברי בריש גלי וקורא לתנועה חברתית מועצמת ככל שניתן: התכנסו כולכם שלבו ידיים, ודרשו את שחרורו של גלעד שליט.

תהיו דורשים בכל דרך אפשרית כי המנהיגים שלכם יעקבו אחר רצונותיכם שלכם ולא ההפך. תהיו ברורים בידיעתכם ובהבנתכם כי השחרור הוא לאומי- אין אתם רק משחררים איש זה מכלא זר ועוין. אתם משחררים את עצמכם מן הפחד שהסכמתם שיחזיק בכם, שמא אלו שמנהלים אתכם יודעים טוב יותר מה נכון לכם. אתם משחררים את עצמכם מלהיות עם מובל שאינו מסכים לחזור ולהוביל. אתם משחררים את עצמכם מן הצורך להיות מונהגים על ידי קולות חיצוניים, אשר אין הם לעולם שלמים ומושלמים בעבור עצמם. הגיע העת והגיע הזמן וזוהי התקופה עליה אני משוחח עמכם כמעט שנה תמימה! לטעון מנהיגות פנימית וידיעה פנימית ולבחור בתודעה של לב, תודעה שיודעת מה נכון לכם.
צאו לרחובות, הרימו שלטים התדפקו על דלתות ודרשו את שלכם- יהיה זה האיש משוחרר בכל דרך אפשרית ובכך פועלי אתם לשחרורכם שלכם ולטובת העצמאות שלכם, אשר בהרבה מקרים אין המנהיגים שלכם רוצים בה. העם אשר ידע לדרוש ולקבל את שלו עלול לחולל מהפכות בתוכו- לא תמיד רוצה ההנהגה במסר שכזה.

לקראת שנה זו אני קורא לכם: צאו לדרך. שנים, מאות בשנים, אלפי שנים, עשרות אלפים בשנים שעמים נתנו את כוחם לבודדים ולקבוצות שינהלו וינהיגו אותם. ראשית ההסכמה הינה תמיד בפחד ובחשש- החשש כי הציבור אינו יודע מה נכון לו, וכי שיקוליו יהיו מוטעים או מטעים, כי אסון יגיע אל אלו שיעזו להקשיב לעצמם או לקולות ההמון מסביב.
אלו אינם זמנים חשוכים, לא מדובר על בערות ולא על אספסוף שמבקש לערוף ראשים. מדובר על מדינה נאורה, אשר קצב התפתחותה בכל תחומי החיים הכה בתדהמה את כלל העולם. מדובר באומה מצוינת אשר יכלה לעמוד על רצונותיה, על קיומה, על זכויותיה, ועל האוטונומיה שלה כנגד כל הסיכויים, לאחר שהסתובבו בניה ברחבי עולם במשך דורות על גבי דורות. זו אומה אשר יודעת לטעון את הכתר מעל לראשה ולדעת מתי מגיע הזמן להעביר את הנהגה אל העם עצמו. זוהי דרך שאתם בחרתם בה מימים המוכרים לנו כולנו, והיא כעת מבקשת להתממש בעידן הנוכחי.

אני יהווה.