למצוא חלקיק בתוך מרחב כל פרט יודע- איך למצוא מרחב בתוך חלקיק, זהו אתגר גלובאלי

מכירים את הביטוי: "יש עוד מזה, במקום ממנו הוא בא" ?

נהוג לומר זאת על כסף, התגלמות רעיון החומר, ממנו אנו רוצים עוד, ואותו רוצים להרחיב. אבל המהפך העולמי להכרתי, הוא מהפך תודעתי.  היא, אולי זו שעוברת את האבולוציה המשמעותית ביותר דרכינו בתקופה סוערת זו. אז-  איך זה ייראה, אם עוד ועוד אנשים בעולם יאמרו: "יש עוד מזה במקום ממנו זה בא" ויכוונו לתודעה? מה יעשואנשים כדי להשיג עוד ממנה?

הנה הקוסמיים:

"אל מסעה של תודעה, שעוברת תהפוכות, נתקלת שוב ושוב בזיכרונותיה, מתעצבת, מתארגנת, מתמתחת ואומרת: אופס חיים חדשים! עולם חדש!  איזה יופי!  ואז שוב, בחלומות או בשנת לילה, בלא מודע, מתעוררים הזיכרונות ולא נותנים מנוח.

החלקים הסוערים, הכאוטיים, שלעיתים מבליחים אל המודע דרך מצב הרוח, דרך הסערה העולמית והפרשנות הפרטית: עומס רב של זיכרונות עתיקים.

מה לך כי תפרק את העולם? זועקת התודעה הארכיונית אל האל.

אבל כדאי לדעת, כי אתם כולכם מובלים כעת על ידי חלקים פנימיים, שמבקשים לראות לאן הנטייה האישית הולכת.התודעה המקומית עוברת סוג של פיצול כביכול, כמו ים סוף שנחצה: מהי הדרך? ומי יוביל?  המרי? הכוח לשנות דרך מסע במדבר?

שימור ושמרנות? אל הישרדות? אל הרצון להימנע מללכת במדבר ולעזוב את מצריים עם סיר הבשר?

ההכרה ביכולת הטרנספורמטיבית אומרת:  כן! התודעה מסוגלת ליותר!  יש עוד כל כך הרבה לחוות, לעשות ולהיות, והעולם כמו נבקע לשניים-  נוצר קו שבר רעיוני כמו מתווה: והאנשים מתגודדים משני הצדדים.

זהו אמנם תוהו ובוהו גלובאלי, אך הוא קורא להכרה פרטית אינדיבידואלית, מהסוג שלא היה כדוגמתו: ערך האינדיוידואליות האוטונומית, שמגלה כי היא בת חורין, אל מול ערך השוויוניות. שוויון הערך של הבחירה האוטונומית באשר היא. אתם לא ממש מכירים.

זהו מסע אל מרחבי ה"עצמי" הטראנס דנטאלי, הנצחי, שמעבר לעצמי האנושי. מסע שאינו בהכרח אפשרי באותו אופן לכולם. אל מסעה של התודעה האחת (ה"עצמי") שאמנם מצוייה מעבר לסיפור הארצי שעסוק כעת בווירוס, חולי וחיסונים,אך אינה מנותקת ממנו כלל ועיקר. היא אפילו זקוקה לו.

זהו מסע אל מרחבי האינסוף, שם הכל אפשרי כהתכנות, ולכן הכל צודק, כל אמת היא נכונה. בחוויה האנושית, זו דיכוטומיה פרדוכסאלית: או שיש מגפה או שאין;  אם צריך להתחסן אז אי אפשר שלא.

הדואליות, מכריעה אתכם בהכרה הארצית שלכם, אל הצורך לבחור בחירה חד ערכית, חד משמעית שאין בלתה: אי אפשר לאחוז בשתי אמיתות מנוגדות בו זמנית. כך היא ההכרה של חלקיק החומר.

אבל התודעה האחת, מקור הכל, טרום האבחנה לחלקיק חומר, היא הגל על פניו גולש הכל, ולכן, על הרצף הזה מצויות כל האפשרויות כאמתיות, ואיך? איך הכל משתלב עם הכל?

הרבה אנשים ברחבי העולם מושכים עצמם לשם, אל הכרת המרחב התודעתי הטרום חלקיקי, מלמדים את עצמם, דרך מידע שמרחיב תודעתו של אדם, דרך אימון מוחי מתגבר והולך בשינוי מצבי תודעה מופשטים (מדיטציה, תקשור).  דרך ההתנסות הפרסונאלית שלכם כעת: חברויות מתחזקות או מתמוססות, קשרי משפחה שמשתנים, צומת דרכים וצורך להמציא את העצמי מחדש.

כשתודעה, שמצויה במקום הזה, פוגשת אחרות נוצרים מעגלי התוויות חדשים, בבחינת ממשק, שמדמה עצמו לעצמו מחדש. עוד ועוד מאותו הרטט יוצר הרחבה ועוד הרחבה של עצמו.

כשתודעה מתרחבת ומתעלה, נראה שמתקיימות שתי מציאויות אצלכם, והפער ביניהן גדל. ברמה האנושית אתם משתתפים בחוויית הכלל: מאזינים לאותו מידע, חשופים לאותה מציאות שואלים אותן השאלות. במקביל- החלק התודעתי הנצחי, שלאט משתחרר מאזיקי התפישה החלקיקית האנושית, מרחף באופנים חדשים, והמרחק בינו לבין ההכרה הארצית גדל.

כל זה – מבלי שתצטרכו למות קודם. זה אולי הפלא החדש. לאחוז את המקל הזה בשני קצותיו מבלי למות או להפוך פסיכוטי, לא היה אפשרי לאורך זמן, אלא רק דרך חוויות שיא, חוויות של אקסטזה (חוויה רוחנית דתית, חומרים משני תודעה, שמאניזם וכו).

באקסטזה, התודעה מתעלה מעל המגבלות הפיסיות החושיות המוכרות, ויוצאת למרחב שלא חייב לארצי דבר, עד תום החוויה האקסטטית.

בעולם כעת נוצר מרקם תודעה, שעובר דרך האנושי, ומכיל את הפער שתיארנו פה כרצף יומיומי, וגם כשהוא גדל אנשים נותרים שלמים פיסית ונפשית.

מה שניתן לציין ברמת התרחשות הנראית לעין, הוא שאנשים בתהליך כזה הופכים יותר ויותר זקוקים לחברת הדומים להם, ולעיתים הפער בינם לבין אחרים מתרחב. יש צורך ליצור מסה תודעתית קריטית חדשה שאינה אוחזת באף עמדה מלבד היותה אחת שלימה".

ואני אומרת:

למצוא חלקיק בתוך מרחב אנו כבר יודעים: "אני ועצמי, בשבילי, לדעתי" . למצוא מרחב בתוך חלקיק-  זה כבר אתגר גלובאלי.  איך אפשר להושיב את כל ה"עצמיים" האלו באופן שיוויוני סביב שולחן עגול? "

למצוא מרחב בתוך חלקיק- אתגר התודעה החדשה. ואם הוא מסקרן אתכם מוזמנים להצטרף לסדנת תקשור לבעלי מיומנות, בה נעמיק בנושא זה.

פרטים והרשמה: