תוהו ובוהו – וסדר חדש

שלום,

הצטרפו אלי בפייסבוק לקבוצת "הפסיכולוגיה של הנשמה". עדכונים, תרגול ושיתוף על בסיס יומיומי. אנחנו שם.

"הימים ימי סערה, ימי רוגז פנימי. ימי תוהו ובוהו, כאילו בריאת עולם של שבעה ימים מחודשים (נמסר ב . (נמסר ב4.3.18).  אתם מכירים את סיפור הבריאה? הוא נוצר מתוהו ובוהו. מתוך התוהו נולדה לה מסורת חדשה. מתוך הערבוביה והערבול הבלתי מאורגנים- נוצר לו סדר חדש.

מתוך כך, שכוונה שהייתה עלומה ולא מובנה, בליבו של האל, לבשה היא רצון מובחן, שקשור לפלנטה זו, ונוצר הסדר, שארגן תפישת עולם, אשר גם אם התרחב והשתנה, הרי שלא ניפץ את עצמו כמו שנופצו לוחות הברית למראה עגל הזהב: עד כה.

אלו הם ימי הניפוץ, אלו ימי ההזכרות בעגל הזהב, ואלו הם הימים של ההיווכחות שלכם, כי מדובר במראית עין. בימי פורים אלו (שעבר) הכל יכול להיות מגוחך, הפוך, מתחפש ולא אמיתי, ובסופו של דבר, יכול למצוא את עצמו תלוי על עץ גבוה, גם אם ישב קודם לכן על כס מלכות.

אלו הם ימים של סער, ימים של סערה פנימית. גלים גלים של זיכרונות, רגשות, אפילו התנהגויות משבריות ואקוטיות אפשריות שתחוו. תהיו אתם כמו אותו משה, המוביל את בני ישראל, כשהפרעונים דולקים בעקבותיו: סכנה מידית ומוחשית.

 עם קשה עורף באמונתו ובשיתוף הפעולה עם אלוהיו.  לולא מכה משה במטהו, לא נבקע לו ים, ולא נפרשת החורבה, בה אפשר לעבור, כשרק אמונתו של משה מחזיקה שני נדי מים משני הצדדים בל יסגרו על העוברים בתווך. לאט לאט מתעוררת אמונתם של צאן מרעיתו- וכעת מתבקשת אמונתכם.

עוברת עליכם תקופה בראשיתית, ואינכם יכולים עדיין לראות כי התוהו ובוהו הנוכחי- יש בו סדר, יש בו משמעות ויש בו צורך לגרום לכם לבדוק את "חסכונותיכם הקרמתיים", כאינדיוידואליים וכעם העובר תהפוכה מנהיגותית.

זיכרון שעדיין מדמם, כפצע שטרם החלים, ימשיך לפעום ולעורר בכם את אותה המציאות. זיכרון שיהפוך לצלקת, וייטמע ברקמה הקיימת, יאפשר לכם להתארגן מחדש ולחצות לעבר הגדה החדשה.

הדברים: נצרבים הם ממש עכשיו.

הקישו מכך על הלבביות, שיש וכדאי לכם להעניק לעצמכם. עד לעוד שבעה ימים תהיו נדיבים במיוחד. הניחו לכל ציפייה שלכם, שמטרידה אתכם: אל תספרו מעות בבנק, אל תשפטו את עבודתכם, את חבריכם את אהוביכם, את ההתמכרויות שלכם בגוף או בנפש. למען האמת, חייכו לעצמכם בכל בוקר מחדש, וספרו עוד יום של הארה והסכמה פנימית, דרך המדיטציה שלכם. שכחו מכל דבר אחר, עד אשר עוברים להם שבעת הימים.

אלו שבעה ימים מפוארים, למרות שמהותם הראשונית תוהו ובוהו, ומהווים הם תזכורת לאותה בריאה ראשונית. אלו הם ימים, בהם תדעו לכם, לא דרך הבנתכם האנושית, כי אתם מנפצים ומנתצים, והשאלה היא: באיזה אופן תעשו זאת? אם שותפים אתם לדרך התפילה שהעברנו בעבורכם, תוכלו לרפד לכם את הדרך.

אם השיפוט והביקורת הפנימיים שלכם, אם אי שביעות הרצון ואי הנחת, שנבנו בכם כזיכרון של "טוב ורע" "מצליח או נכשל", אם הזיכרון הזה יוותר בכם:  תחמיצו הזדמנות פז לקפוץ על עגלה חדשה שתישא אתכם לדרך לא נודעת. הפעם הלא נודע הוא מבורך. רצוי הוא העלום והנסתר, החדש והנגלה; לא המחופש. הנחשף בימים אלו הוא הרצוי והוא שיתפוש מקומו האבוד.

נדיבות, כבר אמרנו? שמחה בתהפוכה כבר הזכרנו? ואהבה גדולת ממדים; אהבת האל היא אהבת העצמי, ושמחה בכל יום על חיים, ועל היכולת להתעורר בכל בוקר ולהודות, על כי שבה נשמתכם לגופכם".