תמונת מצב מקומית: שאלות ותשובות

לאחרונה נפגשתי עם ידידי **צבי מסיני לשיחת תקשור בנושאים שונים. אני מביאה כאן את החלק שנמסר לטובת הכלל.

שאלה: בעבר נמסר לי על ידכם כי בתקופה זו, ועד לראש השנה הקרוב, נעבור תהליך של כיננו של שלום ביננו ובין עצמינו. לאור המתרחש כיום, האם תוכלו להרחיב על כך?

אנחנו שש אלוהויות

תשובה: נוכל למסור את אשר התמצק ואת אשר ניתן לשקף לכם בעבור הסכמותיכם והחלטותיכם שלכם. לגבי מה שטרם התגבש נוכל רק לרמוז. אתם פועלים כבר עכשיו לגבי כינונו של שלום ביניכם לבין עצמכם- אתם עוברים מהפכה "עדינה" בעוד סביבכם רועשת האדמה הפוליטית, אנשים מקפדים חיים ,משטרים נופלים ואחרים עולים במקומם.

 אתם עורכים את ההפיכות שלכם ראשית דבר ביניכם לבין עצמכם, כשהשלטון שלכם טרם התחלף.  בין התפישות והאמונות השונות שלכם, בין החלקים הדתיים, החילוניים, הלאומיים… כל גווני הקשת מבקשים למצוא לעצמם מרכז, גרעין חדש, ממנו ואליו יוכלו אנשים לצאת ולחזור, אליו הם מרגישים מחוברים ומקובלים.

שבע פעמים קם ונפל הכדור, ובני האדם טרם מצאו את אותו גרעין מקורי, המאחד ומלכד בין כולם.

"מציון תצא תורה ודבר אדוני מירושלים". תהיו אתם הראשונים! מובילים אתם את מהפכת האור, מובילים אתם את המהפכה החברתית אשר אינה סומכת את ידיה על הכסף! שאר מדינות העולם אשר אינן הופכות במנהיגיהן מובילות כרגע את המהפכים שלהם בעקבות הכסף והכלכלה, כאילו החומר מוביל אותן על פני שינויים, אשר לאחר מכן יהפכן להיות חברתיים ואחרים. ואילו אתם, משהסכמתם לוותר על עגל הזהב והנחתם מאחוריכם מאותה ברית ראשונית את החומר, הסכמתם להוביל את הרוח ולהפוך ולהפוך בה עד אשר תמצאו את הראשוניות: המשמעות של היותה כוללת ומכילה את הכל. לכן אתם עובדים על ההפיכה החברתית שלכם, אתם מוצאים בתוככם את המקום שיוכל הכיל את כל הקיים ואת כל האנושי המתקיים בארצכם.

קרני האור המתעופפות ממקום מרכז ההפיכה שלכם, בכל מקום שבו אתם מרימים ראש, מתדיינים, בכל מקום בו תתקבלנה החלטות, וכשתהיינה מיושמות, כל אלו מוקרנות החוצה באלפי נגוהות זוהרים לעולם.

כאשר אתם תמצאו את הליבה שלכם, כאשר הסכמים יחתמו ודברים יירגעו, כשתחייכו אחד לשני ותלחצו יד, הגם כי הדברים לא יהיו מושלמים אלא יהיו קרובים ככל ניתן לכוונות שלכם, ולתחושה כי אתם עם אחד, ויש בכם מקום גם להוא וגם לזה, מבלי לקפח אחד או אחר, אז ורק אז יקום קול זעקה גדול!  קול חברתי אשר יסחוף אחריו לא רק את האלפים אלא עשרות אלפים ושלטונכם יתהפך לו.

לא עוד המפלגות שאתם מכירים, לא עוד האנשים שעומדים בראש, לא עוד הסיפורים המסופרים לכם ולא עוד סדרי העדיפויות המנהלים את חייכם. כאילו לא עשיתם שינויים?  כאילו לא התפתחה מדינה זו מעבר למה שהיא?  יחד עם כל ההתפתחות הכלכלית, המדעית והמחקרית, עם כל מה שישראל יודעת לייצר בעבור עצמה ובעבור העולם, עדיין מבחינה פוליטית, מדינית ותפישתית נותרתם באותו המקום!

והדבר לא יוכל להישאר כך יותר.  בעבורכם ישתנו סדרי עדיפויות: רוח תוביל חומר, ולאחר שמהפכים אלו יקרמו עור וגידים אנו מוסרים כי צפויות לכם שנים נחמדות ומיוחדות, כאשר החל מ2015- אתם מוצאים מרבצים ומשאבים חדשים אשר הופכים את כלכלת האזור על פיה, ואתם הופכים להיות מובילים בתחומים, אשר עד לא מזמן השתרכתם בזנבותיהם, ונאלצתם לשלם במיטב כספכם כדי לרכוש אותם מאחרים.

אנו מוסרים את הדברים כדי שיפורסמו, כדי שתתעודדו, כדי שתדעו כי אתם בדרך הנכונה ולא ניתן יהיה לרפות את ידיכם. עוד ועוד יספרו לכם המנהיגים שלכם כי אתם "נשמעים ונראים" ו"מהלכים אלו ואחרים יפתרו את הבעיות"…אל לכם להתייאש! ואל לכם להקשיב! ואל לכם לתת יד או לחבור למנהיגים אלו אשר מבקשים כי תירגעו ותשקטו ותשתקו והדברים יחזרו לקדמותם…

לא בעבור זה התכנסתם הפעם, לא בעבור זה אתם מובילים את עצמכם, לא בעבור זה אתם הופכים והופכים בעצמכם, לא בעבור זה אתם מדירים שינה מעיניכם..בשל סוגיות חברתיות פוליטיות מסורתיות..

וכפי שאני יהווה, יצקתי בראשית דבר את נשמת אפי בארץ זו ונתתי לכם להוביל את הרוח, כשם שהסכמתם וחתמתם איתי באותה ברית מוכרת וידועה. אני מבקש כעת את המשכה של הברית ואתם הסכמתם, ואנו מובילים יחד איתכם וניתן את העזרה ואת הנדרש. …

ועם זאת תהיו סבלניים ומבינים …דורות של מדבר יבקשו להרגיע…דורות ותיקים יבקשו כי תניחו את כלי המלחמה, כי אפשר להסתפק בקיים, אך לא! אתם לא תתנו והצעירים שבכם וחרון אפם אלו אשר מכירים דרכים אחרות, כי בוערת בקרבם תודעת תא מפותחת הזועקת להראות ולהישמע, ולהתפרץ בחלל כמראה אחר. כל הללו יתעקשו לבוא לידי ביטוי כדרכם של צעירים המשתפים פעולה עם דור בוגר יותר לטובת השלמות. אלו הם הדברים וכך נכתב וכך נאמר.

שאלה: האם תוכלו לתאר במשהו איך יקרה התהליך הפנימי?

תשובה: תקום שלישיית מנהיגים שתוביל אחרים בעקבותיהם. גברים ונשים, הם ייצגו את שלוש הרעיונות על פיהם מובילה הרוח את חומר בעידן זה: שלמות, הרמוניה, הסכמה.  כשיתגלו אנשים אלו יזדקקו הם לכל עזרה ואז אל תהססו להציע את עזרתכם.

אנשים אלו, שנבחרו להוביל שלב זה נבחרו בקפידה רבה, מכיוון שהצורך היה כי משמתחילה לה שנה עברית חדשה, תהיה התחלה זו בסימן רוח וחומר, המנהלים ביניהם דיאלוג אחר. משנכנסת במלוא הודה והדרה שנה עברית חדשה, הרי היא בפעם הראשונה מתקשרת, מתחברת ויוצרת הקשרים חדשים והרמוניים עם שנה אזרחית חדשה, והשתיים ביחד תהפוכות יובילו.

שאלה: האם תוכלו להתייחס לתהליך עם הפלשתינאים?  התהליך המתרקם והולך ביניכם ובין אחיכם הפלשתינאים עדיין לא בשל להיות מתואר על ידינו, כשם שתיארנו תהליך פנימי שלכם. לא נאמר כי הדברים אינם חופפים אלו באלו- הם כן, אולם עדיין צריכים אירועים מסוימים להתרחש במציאות חייהם של הפלשתינאים, כדי שמספר צעיפים יפלו מעל עיניהם והם יסכימו לראות מציאות בדרך אחרת.

משכך יקרה ולא בעוד זמן רב, ישנסו הם מותניים וירצו הם לחפש ברי שיח עם כל מי שכוח בו להניע ולהניף תהליכים משותפים.  גם אצלם יצאו קודם אמיתות לאור לפני שהשינויים יחלחלו לכל שכבות העם.

**צבי מסיני הוא אדם מיוחד:  חלוץ תעשיית התכנה בישראל, שזכה בפרס רוטשילד לפיתוח תעשייתי. משנת 2000 ייסד את תנועת ההתחברות לשלום ופרסם מחקרים על זהות הפלשתינאים. www.the-engagement.org