"הגלים האלקטרומגנטיים היו שם כל הזמן, ורק חיכו למישהו שיקשיב להם"- גלי כבידה חדשים ועולם הרגש

בוקר כולם,
נראה שלא נוכל להסתפק יותר במערכת הייחוסים האנושית, המוכרת לנו, בכל הקשור להבנתנו את עצמינו ואת חיינו בכלל.
למה אנו מייחסים את התחושות שלנו? למשהו שנאמר, או קרה, לחוויה מעוגנת במציאות או בהסתברויות לגבי העתיד.
יש כמובן, עוד התרחשויות, שבהעדרה של מודעות אליהן, מערכת הייחוסים הרגשית שלנו נותרת מצומצמת, עיוורת למחצה ואף סגורה בתוך עצמה, מסתובבת סביב אותן האפשרויות.
"בימים האחרונים אני מרגיש/ה כובד..מהרגע שאני קם/ה בבוקר". "תחושה של נסיגה פנימית, כבר הצלחתי להרגיש טוב יותר והנה…שוב עצב".
זו מדינה במלחמה, והדבר משפיע על כולנו, זה נכון. וגם לפני המלחמה, החיים הם החיים וקורים לנו בהם דברים כל העת – גם זה נכון. אבל יש עוד.
מערכת ייחוסים סגורה אפיינה את התודעה הישנה: כזו שמוצאת את ההסבר לתחושות במציאות המוכרת לנו. "אני לא ממש יודע מה קרה לי היום"… אם נתאמץ נוכל ללא ספק לתלות את תחושת הכובד הבלתי מוסברת הזו באירוע או אווירה…או בהרגלים שלנו.
הרעיון הוא שמערך ההסברה הפנימי (כשלא מנסים לפטר לנו את המסביר) שלנו מוגבל בטווח החיפוש שלו ל"עצמי" הפרטי ולחיים שסביבו.
בעקבות גישות טראנס-פרסונאליות, מערכת הייחוסים התרחבה, כדי לכלול חוויות והתנסויות מן העבר הנשמתי שלנו. זיכרונות… שיעורים קרמתיים, חוזים נשמתיים וכדומה.
עדיין, הייחוסים שייכים ל-"עצמי", ומעגל ההתנסויות שלו, בין אם בחיים אלו או אחרים.
גם כשדיברנו על הגעתה של האנרגיה החדשה וההיאחזות של הישנה: ייחסנו את הטרנספורמציה הפנימית לתכנת הפירוק של הזיכרונות העתיקים אל מול הפוטנציאל החדש.
לאחרונה נחשפתי לייחוס אחר מעניין: גלי כבידה מסוג חדש מגיעים לכוכב ארץ, ומשפיעים על הרבה דברים שפיסיקאיים מבינים בהם ואני לא, אבל גם על עולם הרגש האנושי, שמטא פיסיקאיים כן מבינים בהם.
לא התעצלתי, ורצתי לבדוק אם אכן יש שינויים בכל הקשור לגלי כבידה פה.
מספטמבר 2023- "מדענים זיהו גלי כבידה חדשים שמגיעים…"זו הפעם הראשונה שאנו מוצאים ראיות לתנועה בקנה מידה רחב כל כך"…
קצת רקע: "גלי כבידה, שאלברט איינשטיין היה הראשון שחזה אותם בתורת היחסות הכללית שלו, הם אדוות במארג המרחב זמן, שנגרמות על ידי האירועים הכי אנרגטיים בקוסמוס."
"אנחנו מוקפים בגלים, הממלאים את החלל בו אנו נעים. משום כך, גם אם אנחנו נמצאים בחדר שקט מאוד, הפעלת מכשיר רדיו תביא להשמעת שיר – הגלים האלקטרומגנטיים היו שם כל הזמן, ורק חיכו למישהו שיקשיב להם".
"מחקר חדש מגלה שהמרחב רווי כל העת גם במעין "המהום" הנוצר מהצטברות של גלי כבידה. הצטברות זו מכונה "רקע של גלי כבידה". מדובר בעיוותים זעירים אך בקנה מידה עצום של המרחב-זמן שמתפשטים כל העת ביקום כולו, כמו היה היקום אגם שלעולם ובשום פינה שלו אינו חלק לגמרי ונטול גלים."
בשביל מדענים גלי כבידה זו אסטרו פיזיקה. בשבילינו הם הרחבה של עולם הפסיכולוגיה.
קוסמיים:
"כשהמערך הגלקטי והאינטר-גלקטי משתנה, גלי כבידה הם בין הסממנים הראשונים שמשתנה, כי זה סוג של אפיון ספציפי של כל פלנטה. מה מגיע אליה מן היקום? איך זה נקלט? איך זה מסתנכרן?
גלי כבידה מסוג חדש, בבואם במגע עם כל היש על הכוכב, יוצרים אתגר קליטה וסיננכרוניזציה מסוג חדש, שהמערכת הביולוגית שלכם אינה מכירה מאף ייחוס אנושי קודם. אתגר שהיא צריכה להתמודד איתו בלא שהאדם ידע עם מה הוא מתמודד.
גלי כבידה ממקומות לא מוכרים ביקום יוצרים תחושת כובד, תחושת שקיעה, נסיגה אצל חלק, עצב וכדומה. רגש או תחושה שמתעוררים ואשר אינם מעוגנים בהכרח בסיבה ותוצאה ממערך החיים המוכר.
מציאות אקראית, שפועלת על עולם הרגש האנושי בשונה מהייחוסים הכרונולוגיים המוכרים.
כיול זה, דורש הרחבת הרפרטואר של התאים הביולוגים במערך התייחסותי מול גלי כבידה, שאינם מוכרים למערכת הביולוגית המסורתית איתה נולדתם.
נוצר מעין פרדוכס התפתחותי: בעוד התעלות התודעה מבקשת הפחתת דחיסות ומעבר לאווריריות וקלילות, התמודדות עם גלי כבידה לא מוכרים מושכת לכיוון הפוך.
באיזה מנגנון תשתמש הנפש כדי להתמודד עם הצורך לשמר איזון פנימי? ומדוע?
על כך ועוד בקורס שלנו שנפתח ב12 לפברואר.
 בנוגע לאופי הקורס.
בכל מפגש יהיה חלק תיאורטי של ידע חדש. בחלק השני יהיה "תרגול קרקעי": תרגילים, והתנסויות כדי לתרגם את המידע לפנימיות ולהתפתחות שלכם.
הקוסמיים כמובן מלווים אותנו ויגיבו אישית וציבורית היכן שנכון.
מאחר לקורסים שלי יש נגיעה טיפולית, ומאחר שאני אוהבת לגעת בכל אחד בדרך כלשהי מספר המשתתפים אינו גדול.
תודה שאתם משתפים!
יש עוד מספר מקומות ואפשר להירשם בקישור פה.